Zalety światłowodów

Zaproponowana przez naszą firmę technologia, charakteryzuje się szeregiem istotnych zalet i przewag w stosunku do innych rozwiązań.

  • ogromne przepływności Internetu, niedostępne przy wykorzystaniu innych technologii.
  • bezpieczeństwo - transmisja danych w światłowodzie jest trudna do podsłuchania.
  • wysoka niezawodność usługi oferująca transmisję danych bez przekłamań.
  • duża żywotność technologii umożliwiająca osiągnąć praktycznie nieograniczone przepustowości.
  • nie wymaga aktywnych elementów takich jak wzmacniacze sygnału oraz minimalizuje prawdopodobieństwo awarii, gdyż jest odporna na uszkodzenia i wszelkie działania zewnętrzne, na przykład wyładowania atmosferyczne (często niszczące sprzęt operatora, a także sprzęt klienta).

Wysokie prędkości

Światłowody w stosowanym przez nas standardzie pozwalają obecnie na osiąganie prędkości rzędu 10Gbit/s (to aż 10000 Mbit/s!). Technologia ta wciąż się rozwija, więc szybsze prędkości to tylko kwestia czasu. Nie będzie trzeba wymieniać instalacji.

Bezpieczeństwo

Hackerzy mają utrudniony dostep do Twoich danych, gdyż światłowody o wiele ciężej "podsłuchać", niż jest to możliwe w przypadku sieci radiowych lub opartych na kablach miedzianych.

Odporne na wyładowania atmosferyczne

Światłowody są ze szkła które nie przewodzi prądu. Podczas burzy zdarza się że impuls elektromagnetyczny "wędruje" po kablach miedzianych, niszcząc wpięte urządzenia. U nas to nie grozi.